Mieszkaniec województwa dolnośląskiego chcąc uniknąć kontroli, próbował uciekać przed policją. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień a w bagażniku podróżuje piąty pasażer. Pościg w Lubieszowie prowadzili policjanci z Nowej Soli, którzy wykonywali pomiary prędkości.

Pościg w Lubieszowie: Kierowca nie miał uprawnień a w bagażniku ukrył pasażera
fot. Lubuska Policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Nowej Soli zatrzymali się w Lubieszowie, aby wykonywać pomiar prędkości pojazdów. W pewnym momencie zauważyli samóch osobowy marki Renault, który jadąc z dużą prędkością wyprzedzał inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, przekraczając podwójną linię ciągłą. Funkcjonariusz podał sygnał do zatrzymania ale mężczyzna za kierownicą przyspieszył i zaczął oddalać się w kierunku Nowej Soli.

Zobacz:   Wirtualna strzelnica w Nowej Soli już otwarta. Inauguracyjny Turniej Strzelecki o Puchar Starosty

Pościg w Lubieszowie za piratem drogowym

Kierowca zignorował policyjne koguty jadącego za nim radiowozu i kontynuował ucieczkę łamiąc przy tym szereg przepisów. Brawurowa jazda zakończyła się po kilku kilometrach, gdy próbował dalszej ucieczki pieszo, szybko jednak został zatrzymany. Mieszkaniec województwa dolnośląskiego został zatrzymany i przewieziony do nowosolskiej komendy, a jego pojazd odholowany na koszt właściciela. Okazało się, że przewoził aż pięciu pasażerów, ten ostatni ukrył się w bagażniku.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, brak uprawnień do kierowania oraz szereg popełnionych wykroczeń drogowych odpowie przed sądem. Mężczyznę czeka surowa kara, kodeks karny za popełnione przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.