Nawet dwa lata pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który będąc pod wpływem alkoholu wjechał w witrynę salonu kosmetycznego. Dodatkowo narażał cudze życie na niebezpieczeństwo, przewożąc pasażera. Obaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia, lecz po krótkiej chwili byli już w rękach policji. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Pijany kierowca wjechał w witrynę salonu kosmetycznego w Nowej Soli
fot. Lubuska Policja

W sobotę, 30 lipca dyżurny nowosolskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Nowej Soli na ulicy Waryńskiego. Na miejsce natychmiast pojechał najbliżej znajdujący się patrol. Okazało się, że pojazd wjechał w witrynę salonu kosmetycznego, a kierujący uciekł z miejsca zdarzenia.

Zobacz:   Pijany 20-latek spowodował kolizję, drugi pędził setką przez miasto

Nowa Sól: Pijany 25-latek wjechał w witrynę salonu kosmetycznego

W dotarciu do kierowcy pomogli świadkowie i okoliczni mieszkańcy. Okazało się, że mężczyzna uciekł, ponieważ był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo narażał życie swojego kolegi, którego przewoził wiedząc, że jest nietrzeźwy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. 25-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.