Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali mężczyznę, za kradzież w szpitalnej kaplicy Szpitala Powiatowego w Nowej Soli. Jak wynika z informacji Policji, 49-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego przebywał od kilku dni w szpitalu na leczeniu a szpitalną kaplicę odwiedził pod pretekstem modlitwy.

Kradzież w szpitalnej kaplicy. 49-latek poszedł się pomodlić a potem ukradł kielich mszalny
fot. Lubuska Policja

49-letni mężczyzna oskarżony o kradzież, ze szpitalnej kaplicy wyniósł kielich mszalny oraz inne naczynia liturgiczne. Następnie, w pobliskim lesie, ukrył skradzione przedmioty. Zawiadomieni o zdarzeniu kryminalni bardzo szybko wytypowali złodzieja i zatrzymali go, gdy tylko opuścił szpital z ukrytym wcześniej łupem. Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty. Kodeks karny przewiduje za popełnione przestępstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz:   Pijani rowerzyści w Nowej Soli dostali po 2500 zł mandatu za jazdę z trzema promilami

Nowa Sól: kradzież w szpitalnej kaplicy

Kradzieże z kościołów, kaplic i innych miejsc kultu religijnego wbrez pozorom są bardzo ciężkim przestępstwem. Odebranie kościelnego mienia jest obrażeniem uczuć religijnych wiernych i naruszaniem ich praw do wolności wyznania. Dlatego policja przykłada dużą wagę do zwalczania takich działań i stosuje wszelkie dostępne środki, by sprawcy zostali ujęci i ukarani zgodnie z prawem. Warto pamiętać też, że kradzież sama w sobie to przestępstwo, które skutkuje konsekwencjami prawnymi, w tym karą pozbawienia wolności.

Komentarze