W Nowej Soli odbył się Turniej Strzelecki o Puchar Starosty, który zorganizowano z okazji oficjalnego otwarcia wirtualnej strzelnicy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”. W zawodach wzięło udział siedem drużyn, reprezentujących służby mundurowe oraz podmioty administracji publicznej. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w niezwykle wymagających warunkach.

Wirtualna strzelnica w Nowej Soli już otwarta. Inauguracyjny Turniej Strzelecki o Puchar Starosty
Wirtualna strzelnica w Nowej Soli – fot. Straż Graniczna

Nowoczesna wirtualna strzelnica w Nowej Soli powstała dzięki dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej, w ramach programu „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Turniej Strzelecki o Puchar Starosty był świetną okazją do prezentacji możliwości tego jednego z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Wirtualna strzelnica w CKZiU „Elektryk” to nowoczesny obiekt, który pozwala na doskonalenie umiejętności strzeleckich w bezpiecznych warunkach.

Zobacz:   Hala widowiskowo-sportowa w Nowej Soli już otwarta

W zawodach wzięli udział najlepsi strzelcy reprezentujący różne służby mundurowe i instytucje administracji publicznej. Zawody były bardzo wymagające, a uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest strzelanie na wirtualnej strzelnicy. Niektórym udało się poradzić sobie z tym zadaniem lepiej niż innym, ale wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się dużą umiejętnością i zaangażowaniem.

Po zaciętej walce Turniej Strzelecki o Puchar Starosty wygrała drużyna z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w składzie st. chor. szt. SG Marcin Wujda i mł. chor. SG Paweł Gajdemski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze, a trzecie miejsce przypadło przedstawicielom 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Zobacz:   Ćwiczenia rotacyjne z Amerykanami

Podczas ceremonii wręczenia nagród wyróżnieni zostali również najlepsi strzelcy. Bezkonkurencyjnym okazał się Paweł Matelski, który pokonał pozostałych zawodników i zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Wujdzie, a trzecie Pawłowi Gajdemskiemu.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz