Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie nietrzeźwy kierowca, którego zatrzymał będący po służbie policjant. 47-latek spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia ale nie pozwolił mu na to zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po kolizji i próbie ucieczki przez miejscowego komendanta
Inspektor Marcin Bednarczyk – fot. Lubuska Policja

Do kolizji spowodowanej przez nietrzeźwego kierowcę, który próbował uciec z miejsca zdarzenia doszło 20 marca w Nowej Soli. Na szczęście szybka reakcja zastępcy Komendanta Powiatowego Policji, który był po służbie, udaremniła jego plany. Inspektor Marcin Bednarczyk zatrzymał mężczyznę, który okazał się mieć w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci po dotarciu na miejsce zatrzymali mu uprawnienia do kierowania, a pojazd został odholowany na koszt właściciela.

Zobacz:   Młoda policjantka zatrzymała pijanego kierowcę - 3 dni wcześniej rozpoczęła służbę w Policji

Nietrzeźwy kierowca usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, gdzie grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Policjanci przypominają, że jazda po alkoholu jest nieodpowiedzialnym zachowaniem, które zagraża nie tylko życiu i zdrowiu samego kierowcy, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze