Nowosolscy policjanci zapraszają mieszkańców powiatu na bezpłatne znakowanie rowerów w Nowej Soli. Znaki umożliwiają łatwe identyfikowanie i odnajdywanie skradzionych jednośladów.

Znakowanie rowerów w Nowej Soli
fot. KPP w Nowej Soli

Policjanci zachęcają mieszkańców z powiatu nowosolskiego do udziału w akcji znakowania jednośladów, mającej na celu zapobieżenie kradzieży oraz ułatwienie identyfikacji pojazdu w przypadku jej wystąpienia. Każdy rower otrzyma specjalny numer identyfikacyjny nanoszony przez funkcjonariuszy za pomocą urządzenia do grawerowania a właściciele otrzymają dokument potwierdzający znakowanie oraz identyfikator rowerowy.

Pierwsze znakowanie rowerów w Nowej Soli odbędzie się w środę, 17 maja, przy Komendzie Powiatowej Policji w godzinach od 11:00 do 13:00. Aby oznakować rower, właściciel musi posiadać dowód osobisty oraz dokumenty potwierdzające jego własność, a znakowanie jest bezpłatne i może być dokonane jedynie przez osoby pełnoletnie.

Zobacz:   Główna wygrana Ekstra Pensji w Nowej Soli. Szczęśliwiec będzie dostawał pieniądze przez następne 20 lat

Kolejne znakowania rowerów odbędą się 24 maja, 14 czerwca i 28 czerwca. Warto skorzystać z tej akcji i oznakować swój rower – co może pomóc w szybszym jego odnalezieniu w przypadku kradzieży. Znakowanie rowerów jest bezpłatne i będzie odbywać się cyklicznie.

Komentarze