Po trzy promile alkoholu w organizmie miel pijani rowerzyści zatrzymani przez nowosolskich policjantów w miniony weekend. Nieodpowiedzialne zachowanie dwóch rowerzystów w Nowej Soli skończyło się mandatami.

Pijani rowerzyści w Nowej Soli dostali po 2500 zł mandatu za jazdę z trzema promilami
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

W piątek, 12 maja, funkcjonariusze patrolujący gminę Siedlisko zauważyli mężczyznę, który jechał rowerem po całej szerokości jezdni. Niezwłocznie postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Okazało się, że 49-letni cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie aż 3 promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna otrzymał mandat karny.

Zobacz:   130 km/h w obszarze zabudowanym - motocyklista stracił prawo jazdy

Nieodpowiedzialność wśród rowerzystów nie ograniczała się jedynie do piątkowego incydentu. W sobotę, 13 maja, policjanci patrolujący ulice Nowej Soli natknęli się na kolejnego nietrzeźwego rowerzystę poruszającego się zygzakiem. 40-letni mieszkaniec miasta również miał prawie trzy promile alkoholu we krwi. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie również otrzymał mandat karny.

Warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie zmiany w taryfikatorze, które wprowadziły wyższe kary za wykroczenia związane z prowadzeniem pojazdów po użyciu alkoholu. Obecnie, jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 złotych i właśnie takie kary otrzymali pijani rowerzyści zatrzymani przez nowosolskich funkcjonariuszy.

Komentarze