Rozbudowa ulicy Ogrodowej w Bytomiu Odrzańskim jest aktualnie przedmiotem postępowania inwestycyjnego, które ma na celu poprawę infrastruktury drogowej w tym obszarze. W miniony piątek, 12 maja, odbyło się otwarcie ofert, w którym dwie firmy zgłosiły swoje propozycje realizacji projektu.

Rozbudowa ulicy Ogrodowej w Bytomiu Odrzańskim - wpłynęły dwie oferty do przetargu
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Najniższa proponowana kwota na wykonanie tej inwestycji wynosi około 6,9 miliona złotych, co mieści się w zakładanych założeniach finansowych. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych rozbudową ulicy Ogrodowej w Bytomiu Odrzańskim.

Obecnie trwa weryfikacja ofert pod względem formalnym, a wszyscy trzymają kciuki za pozytywne zakończenie postępowania przetargowego. Planowane zadanie obejmuje rozbudowę drogi powiatowej o długości około 600 metrów w granicach miejscowości Bytom Odrzański.

Zobacz:   Wypadek w Nowym Miasteczku: Samochód wypadł z drogi i dachował, kierowca ukrył się w pokrzywach

W ramach rozbudowy przewiduje się całkowitą rozbiórkę istniejącej nawierzchni bitumicznej i chodników, a następnie budowę pełnej konstrukcji jezdni, chodników oraz kanalizacji deszczowej. Istotnym aspektem projektu jest również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na ulicy Ogrodowej.

Jak podkreśla starosta Iwona Brzozowska, Powiat Nowosolski pozyskał na tę inwestycję wsparcie w wysokości 4 083 883 złote z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dodatkowo, wkład własny do realizacji zadania zostanie zapewniony przez gminę Bytom Odrzański, w ramach partnerskiego porozumienia samorządów.

Komentarze