Za zniszczenie szyby antywłamaniowej w jednym ze sklepów odpowie 23-letni mieszkaniec Nowej Soli. Mężczyzna rzucił kostką brukową w witrynę sklepową, powodując wysokie straty materialne. Został zatrzymany chwilę po dokonaniu aktu wandalizmu – nie był w stanie określić przyczyny swojego zachowania.

uszkodzenie witryny sklepowej
fot. Policja.pl

23-letni mieszkaniec Nowej Soli został zatrzymany w chwilę po tym jak jak uszkodził szybę antywłamaniową w jednym ze sklepów, znalezioną kostką brukową. Zdarzenie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek, 27/28 kwietnia. W momencie zatrzymania próbował jeszcze uciekać interweniującemu patrolowi. Mężczyzna nie potrafił określić przyczyn swojego zachowania.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Badanie wykonane alkomatem wykazało, że był pijany – miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile. Teraz może mu grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. W tej sytuacji wandal musiał wytrzeźwieć już w policyjnym areszcie.

23-letni nowosolanin usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i przyznał się do winy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.