12 września, podczas uroczystego apelu, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli, brygadier Tomasz Duber, przyjął do swojej floty najnowocześniejszy ciężki samochód specjalny. Nowa drabina mechaniczna sięga imponującej wysokości 41 metrów. To wyjątkowe urządzenie wyposażone w szereg zaawansowanych funkcji, które zwiększą skuteczność działań ratunkowych.

Strażacy z Nowej Soli otrzymali potężny pojazd specjalny za ponad 3 mln. złotych. Nowa drabina sięga 41 metrów!
Nowa drabina nowosolskich strażaków – fot. Gov.pl/KW PSP w Gorzowie Wlkp.

Pojazd, którego wartość wynosi aż 3 488 280 zł, został zakupiony w ramach realizacji ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022–2025”. Nowosolscy strażacy otrzymali zatem narzędzie, które pozwoli im sprostać najbardziej wymagającym sytuacjom.

Zobacz:   Policjantka z Nowej Soli zatrzymała złodzieja na zakupach

Nowa drabina dla nowosolskich strażaków

Główną cechą wyróżniającą ten pojazd jest jego potężna drabina mechaniczna, sięgająca aż 41 metrów w górę. Dzięki niej strażacy będą mogli dotrzeć do miejsc trudno dostępnych, nawet na znacznych wysokościach. Dodatkowo drabina jest wyposażona w kosz ratowniczy, który pomieści pięć osób, umożliwiając skuteczne przemieszczanie się na duże odległości w powietrzu.

Samochód specjalny został również wyposażony w przystawkę do mocowania noszy ratowniczych, co umożliwia bezpieczny transport poszkodowanych na ziemi. To nieocenione wsparcie w sytuacjach, gdzie czas jest kluczowy.

Zobacz:   Główna wygrana Ekstra Pensji w Nowej Soli. Szczęśliwiec będzie dostawał pieniądze przez następne 20 lat

Jednak to nie koniec imponujących możliwości tego pojazdu. Działko wodno-pianowe o wydajności 1 600 litrów na minutę pozwala na skuteczne zwalczanie ognia przy użyciu masywnej ilości wody i piany. To narzędzie, które może okazać się kluczowe w sytuacjach, gdzie ogień jest szczególnie trudny do opanowania. Kolejną imponującą cechą jest zdolność samochodu do udźwigu aż 4000 kg.

Podczas uroczystości przekazania nowego wozu nowosolskim strażakom, akt przekazania drabiny Komendantowi Powiatowemu PSP w Nowej Soli, brygadierowi Tomaszowi Duberowi. wręczyli Lubuski Komendant Wojewódzki nadbrygadier Patryk Maruszak, wojewoda lubuski Władysław Dajczak oraz poseł na Sejm RP Jacek Kurzępa.

Komentarze