Policja w powiecie nowosolskim zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy działali w warunkach recydywy i mieli na swoim koncie wiele innych przestępstw. Podejrzani są o włamania do lokali handlowych i usługowych na terenie regionu. Za swoje czyny włamywacze mogą dostać karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamywcze w rękach Policji
fot. KPP w Nowej Soli

Śledztwo w tej sprawie było długotrwałe i skomplikowane. Zespół do spraw zwalczania przestępczości przeciwko mieniu z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli przeprowadzał intensywne działania, aby ustalić sprawców serii włamań na terenie powiatu nowosolskiego. Analizowano dokładnie każdy aspekt sprawy i weryfikowano okoliczności przestępstw.

Zobacz:   Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

Dzięki wnikliwej pracy i skutecznemu działaniu funkcjonariuszy udało się wytypować i aresztować dwóch mieszkańców województwa dolnośląskiego, którzy okazali się recydywistami. Obaj włamywacze usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Wartość utraconego mienia w wyniku włamań została oszacowana na łączną kwotę prawie 14 000 złotych, a uszkodzenia mienia na 18 000 złotych.

Według informacji przekazanej przez Policję, 24-letni mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, podczas gdy jego 35-letni wspólnik aż pięć. Mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów. Teraz obaj staną przed Sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo odbywa się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli.

Komentarze