Działania operacyjne nowosolskich służby kryminalnych zapobiegły wprowadzeniu na rynek znacznej ilości amfetaminy, zabezpieczono również marihuanę oraz sporą kwotę pieniędzy w gotówce. 23-letni diler narkotykowy został zatrzymany, a z posiadanego w domu „towaru” będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

diler narkotykowy
fot. Policja.pl

23-letni mężczyzna zatrzymany przez Policję z Nowej Soli, przechowywał ujawnione przez kryminalnych narkotyki w swoim domu. Znaleziono u niego niemal ćwierć kilograma amfetaminy oraz znaczną ilość marihuany. Zabezpieczono również sporą kwotę pieniędzy, która – jak podejrzewa Policja – pochodziła ze sprzedaży narkotyków. Jako materiał dowodowy zabezpieczone zostały również telefony komórkowe i komputer zatrzymanego mężczyzny.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Do działań zostało zaangażowanych wiele osób, dzięki ustaleniom i pracy operacyjnej udało się zapobiec wprowadzenia znacznej ilości narkotyków do obrotu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił po policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna będzie musiał zeznawać przed sądem. Jeśli sędziowie nie uwierzą w jego tłumaczenia, grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.