34-latek, który okradł parkomat w Nowej Soli został zatrzymany. Okazało się, że w tej dziedzinie ma większe doświadczenie – jak się okazało okradał również myjnie w Nowej Soli. Złodziej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

myjnie w nowej soli
fot. Policja.pl

Zgłoszenie o włamaniu do jednego z parkomatów przy ul. Dąbrowskiego w Nowej Soli, dyżurny odebrał w poniedziałek, 25 maja, przed północą. Patrol Policji, który został wysłany na miejsce odkrył również uszkodzony automat w jednej z myjni samoobsługowych. Podczas sprawdzania najbliższej okolicy, mundurowi zauważyli mężczyznę, który zaczął na ich widok uciekać. Po krótkim pościgu, zatrzymali i obezwładnili 34-latka, który pod kurtką schowany miał worek wypełniony bilonem.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Dokładna analiza wcześniejszych włamań i kradzieży pozwoliła na udowodnienie zatrzymanemu mężczyźnie również innych podobnych zdarzeń i postawienie aż 10 zarzutów. Straty oszacowano na prawie 20 tys. złotych a 34-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Decyzją sądu została doprowadzony do aresztu w którym spędzi najbliższe 3 miesiące w oczekiwaniu na wyrok. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.