Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli prowadzi śledztwo wobec 5 mężczyzn w wieku od 22 do 62 lat, podejrzanych o szereg kradzieży pojazdów oraz włamania do bankomatów, które wysadzali gazem.

włamania do bankomatów
fot. Policja.pl

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzanym zarzucono 3 usiłowania włamań do bankomatów w Żaganiu, Lesznie Górnym i Niegosławicach przy użyciu gazu. W Niegosławicach nastąpił wybuch, lecz z uwagi na zbyt małe uszkodzenie urządzenia sprawcy nie dokonali kradzieży znajdujących się tam  pieniędzy. W pozostałych przypadkach w ogóle nie doszło do wybuchu. Preceder trwał od 20 stycznia 2020 roku do 7 kwietnia 2020 roku.

📎  Przerażające potrącenie na przejściu w Zielonej Górze. 47-letnią kobietę odrzuciło na kilkadziesiąt metrów [wideo]

Podejrzanym zarzucono również dokonanie kradzieży z włamaniami oraz usiłowania kradzieży z włamaniami 5 samochodów marki Audi na terenie województw lubuskiego i dolnośląskiego. Jeden ze skradzionych pojazdów, Audi Q5, policjanci odnaleźli w stodole podejrzanego 62-latka ujawniono w stodole 62 letniego podejrzanego.

Mężczyźni działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej przez co usłyszeli również dodatkowe zarzuty w tej sprawie.

Dwóm podejrzanym zarzucono kierowanie grupą przestępczą a pozostałym – udział w grupie przestępczej. Podejrzani w trakcie dokonywania przestępstw posługiwali się replikami broni palnej, do których amunicję stanowiły gumowe kulki. W tej sprawie biegły wydaje opinię czy przedmiot stanowi broń palną.  

📎  27-latek podejrzany o zabójstwo w Sieniawie Żarskiej znaleziony martwy w lesie koło Bolesławca

Wobec trzech członków grupy przestępczej sąd na wniosek prokuratora zastosował areszty tymczasowe na okres 3 m-cy. Pozostali podejrzani objęci zostali dozorem policji. Do sprawy nadal poszukiwany jest przez policję 22 latek, na którym ciążą zarzuty udziału w grupie przestępczej, w tym udział w kradzieżach pojazdów Audi oraz usiłowania włamań do bankomatów.