Nowosolscy policjanci zatrzymali 20-latka, który chcąc uniknąć kontroli drogowej, pozostawił swój pojazd na środku drogi i próbował uciekać. Miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

porzucił auto
fot. Policja.pl

We wtorek 16 czerwca policjanci wydziału prewencji patrolując ulicę Wodną w Nowej Soli, zauważyli pojazd, którego kierowca na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać. Kiedy mundurowi nakazali zatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowca zahamował, pozostawił swój samochód na środku drogi i zaczął uciekać w kierunku pobliskich ogródków działkowych lecz został momentalnie zatrzymany.

Zobacz:   Polska złożyła skargę do TSUE na Niemcy w sprawie uprzątnięcia 35 tys. ton odpadów

Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, że 20 latek posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z uwagi na to, że samochód został zaparkowany w miejscu niedozwolonym, utrudniając przy tym  poruszanie się innym uczestnikom ruchu drogowego, został odholowany na koszt właściciela. Za przestępstwo niedostosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.