W środę 17 czerwca na drodze wojewódzkiej 297 Kożuchów – Wrociszów, nowosolska drogówka skontrolowała 64-letniego obywatela Czech, który jechał samochodem ciężarowym wraz z przyczepą specjalistyczną przewożącą części wesołego miasteczka. Jak się okazało kierowca nie posiadał odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Ciągnik siodłowy wraz z zestawem został odholowany na parking strzeżony, a kierowca ukarany mandatem.

wesołe miasteczko
fot. Policja.pl

Wesołe Miasteczko na drodze

W środę, 17 czerwca ok 7:30 policjanci ruchu drogowego patrolując odcinek drogi wojewódzkiej  297 trasa Kożuchów – Wrociszów, zauważyli narastający „korek”. Jak się okazało na poboczu drogi stanęły dwa pojazdy ciężarowe wraz z zestawami o łącznej długości 30 m, utrudniając ruch i możliwość płynności przejazdu w obu kierunkach, robiąc sobie chwilową przerwę w trasie. Na przyczepach załadowane były elementy i części do wesołego miasteczka.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Policja: Winobranie 2021 jednym z najspokojniejszych w ostatnich latach

Ciężarówki poruszały się w kierunku polskiego morza. Po wylegitymowaniu okazało się, że jeden z kierowców – 64-obywatel Czech nie posiada wymaganej kat. „C” uprawniającej do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5. Ponadto ogromna przyczepa ciężarowa nie posiadała również ubezpieczenia.

Mężczyzna za popełnione wykroczenie poniósł odpowiedzialność karną, a przewoźnik odpowiedzialność finansową. 47-kierowca drugiego pojazdu został ukarany mandatem karnym za tamowanie i utrudnianie ruchu.