W miniony weekend policjanci nowosolskiej drogówki zatrzymali 4 prawa jazdy. Rekordzista w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkości o blisko 70 km/h. Kierowcy za wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi oraz stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

zatrzymane prawa jazdy
fot. Policja.pl

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach zintensyfikowali kontrole prędkości oraz stan trzeźwości kierujących. Nadmierna prędkość w czasie jazdy jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dwudziestu kierujących za popełnione wykroczenia drogowe zostało ukaranych mandatami karnymi. W czterech przypadkach zły stan techniczny pojazdów był przyczyną zatrzymania dowodów rejestracyjnych. Dwie osoby odpowiedzą za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Zobacz:   Pościg w Gardzku. Zatrzymany kierowca, miał aż 3 zakazy prowadzenia pojazdów

O 67 km/h za szybko na „pięćdziesiątce”

W niedzielę, 26 lipca, w Nowej Soli o godzinie 12:30 patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Mercedesa. Powodem była jazda z nadmierną prędkością. 32-letni nowosolanin przejeżdżał przez teren zabudowany z prędkością 117 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Każdego dnia policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Zaostrzone sankcje stosowane są do kierujących, którzy popełniają najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Rażące przekroczenie prędkości, kierowanie w stanie nietrzeźwości czy powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym są podstawą do zatrzymania prawa jazdy.