Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli otrzyma 25 tysięcy złotych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki tym środkom już wkrótce biblioteka w Nowej Soli będzie mogła zakupić nowości wydawnicze do swojego księgozbioru. Dokumenty w tej sprawie podpisał we wtorek, 25 sierpnia, Tomasz Jędraszak, pełniący obowiązki dyrektora MBP w Nowej Soli.

biblioteka w nowej soli
fot. Pixabay

25 tysięcy to ogromne wsparcie finansowe dla biblioteki, która z otrzymanych środków zakupi nowości wydawnicze, zwiększając atrakcyjność oferty bibliotecznej. Już wkrótce czytelnicy będą mieli dostęp do nowych książek, czasopism, multimediów i wydawnictw naukowych oraz kartograficznych.

Chęć przystąpienia nowosolskiej biblioteki do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wyraził we wtorek pełniący obowiązki dyrektora MBP w Nowej Soli, Tomasz Jędraszak, który podpisał dokumenty w tej sprawie.

Jednak pieniądze to nie wszystko. Teraz biblioteka musi zdecydować jakie tytuły zakupić aby trafić w gusta czytelników, dlatego w wypożyczalni głównej MBP w Nowej Soli pojawiła się specjalna skrzynka, do której każdy czytelnik może wrzucić zapisany na kartce tytuł książki, wydawnictwa czy czasopisma, które jego zdaniem powinno znaleźć się w księgozbiorze. – To bardzo nam pomoże przy zakupach. Wszystkich, którzy nas odwiedzają, gorąco zachęcamy do tego typu aktywności. – informują bibliotekarze.

Jeśli więc macie tytuł, który chcecie przeczytać a nie ma go w zbiorach biblioteki, wystarczy zapisać na kartce tytuł książki oraz jej autora i wrzucić do skrzynki umieszczonej w wypożyczalni głównej. Jest duża szansa, że trafi ona na listę zakupów biblioteki. Jednym z priorytetów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest właśnie zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego beneficjentem jest m.in. nowosolska książnica.