Policja i prokuratura będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia drogowego, do której doszło w poniedziałek przed godziną 18:00 w Nowej Soli. Samochód wypadł z drogi i wjechał w przydrożny rów. Ranny kierowca został przetransportowany do szpitala. Jedną z przyczyn wypadku mogło być niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Dodatkowo pojazd nie posiadał również aktualnych badań technicznych.

samochód wypadł z drogi
fot. Policja

W poniedziałek przed godziną 18:00 na  drodze wojewódzkiej 315 w Nowej Soli doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Policjanci po przybyciu na miejsce zastali rozbity pojazd marki Peugeot, który znajdował się w przydrożnym rowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mógł nie dostosować prędkości do panujących warunków na drodze. Obrażenia 42 latka były na tyle poważne, że został przetransportowany do szpitala. Badanie policyjnym urządzeniem wykazało, że był trzeźwy.

Zobacz:   Podejrzany o kradzieże paliwa 22-latek zatrzymany przez policjanta po służbie

Pasażer doznał powierzchownych zadrapań. Pomocy przedmedycznej udzielono mu na miejscu zdarzenia. Dodatkowo z uwagi na brak aktualnych badań technicznych oraz liczne uszkodzenia, dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany. Policja pod nadzorem prokuratury będzie wyjaśniała dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają, że jesienna aura, śliska nawierzchnia i zły stan techniczny pojazdu, mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Apelują również do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i sumienne pilnowanie aktualnego przeglądu technicznego pojazdu. – Warto powierzyć swój samochód doświadczonemu diagnoście, który sprawdzi pracę układów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w pojeździe. Zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć” powinna wejść w krew każdemu kierowcy. – mówi młodszy aspirant Renata Dąbrowicz-Kozłowska z KPP w Nowej Soli.