Nowosolska policja podjęła pościg w Nowej Soli za kierowcą VW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po skutecznym zakończeniu zatrzymaniu okazało się, że 42-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

Pościg w Nowej Soli
fot. Policja

W pierwszym tygodniu listopada nowosolscy policjanci wydziału ruchu drogowego podczas działań pomiarowo-kontrolnych ujawnili przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez kierowcę Volkswagena. Gdy dali sygnał do zatrzymania samochodu do kontroli drogowej, męzczyzna zignorował polecenie, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Gołaszyna.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Mundurowi ruszyli za piratem drogowym. W pewnym momencie desperat zjechał z drogi na przydrożna stację benzynową, a następnie z impetem przejechał przez parking dla pojazdów ciężarowych. Po przejechaniu kilku kilometrów drogą gruntową mężczyzna zatrzymał samochód i próbował jeszcze uciekać pieszo.

Zobacz:   Pościg w Strzelcach Krajeńskich. Pijany 20-latek rozbił się o betonowe donice

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny zatrzymano dowód rejestracyjny, a pojazd odholowano. 42-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego był trzeźwy. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Za powyższe przestępstwo oraz szereg wykroczeń drogowych mężczyzna odpowie przed sądem.