Gdzie jest zaginiona Stanisława Pałko? Służby koncentrują siły w poszukiwaniu zaginionej kobiety z Zakęcia. Ponad 100 osób w dalszym ciągu zaangażowanych jest w poszukiwania 79-latki, która 10 listopada ok godziny 17:30 wyszła z mieszkania swojej córki w Zakęciu (gm. Otyń) w powiecie nowosolskim i miała iść do domu oddalonego o 30 metrów ale na miejsce nie dotarła.

Gdzie jest Stanisława Pałko? Służby koncentrują siły w poszukiwaniu zaginionej 79-latki
Gdzie jest zaginiona Stanisława Pałko? Służby koncentrują siły w poszukiwaniu zaginionej 79-latki – fot. Policja

Policjanci z Nowej Soli przy współpracy z policjantami z innych jednostek nadal prowadzą wzmożone działania, wykorzystując specjalistyczne psy tropiące oraz kłady. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Z uwagi na panujące niskie temperatury liczą się wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu 79-latki.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Lubuskie: 9 mln zł na zajęcia dla dzieci i dodatkowe miejsca w żłobkach

W poszukiwaniach bierze udział kilkudziesięciu policjantów z komendy powiatowej policji w Nowej Soli, Międzyrzecza, Gorzowa Wlkp., a także ochotnicza Straż Pożarna z Otynia, jak również strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Nowej Soli.

Gdzie jest zaginiona Stanisława Pałko?

Zagioniona Stanisława Pałko
Zagioniona Stanisława Pałko – fot. Policja

Stanisława Pałko ma 160 cm wzrostu, oczy koloru szarego, jest szczupłej budowy ciała, włosy krótkie koloru kasztanowego z siwymi odrostami. W chwili zaginięcia miała na sobie fioletowy sweter z beżowymi wstawkami, jasne beżowe spodnie, na nogach miała kapcie. Kobieta kuleje.

Aby skuteczniej prowadzić działania, wytypowany rejon, w którym może znajdować się zaginiona kobieta, został podzielony na sektory, w których działają poszczególne grupy poszukiwawcze złożone ze strażaków, policjantów, leśników oraz samych mieszkańców. Do poszukiwań został wykorzystany również dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Osoby, które widziały Stanisławę Pałko lub posiadają informacje, mogące pomóc w jej odnalezieniu proszone są o kontakt z Policją pod numerem 112.

📎  Kontrole autobusów przed wakacyjnymi wyjazdami. Autokary były w fatalnym stanie