Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę punktów szczepień przeciwko COVID-19. Gdzie wykonywane są szczepienia COVID-19 w Nowej Soli? Na liście widnieje 8 placówek. W całym województwie lubuskim jest ich 162.

Szczepienia COVID-19 w Nowej Soli. Gdzie zrobić?
Szczepienia COVID-19 w Nowej Soli. Gdzie można się zaszczepić? – fot. Pixabay

27 grudnia w całej Europie, także w Polsce ruszył program szczepień przeciwko koronawirusowi. Obecnie szczepione są osoby z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień jest to m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny. Proces szczepień, zgodnie z programem, będzie realizowany etapami.

Etap 1 obejmie pensjonariuszy i pracowników domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby starsze powyżej 60. roku życia, służby mundurowe, w tym wojska obrony terytorialnej.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Etap 2 to szczepienia kluczowych grup zawodowych czyli: pracownicy sektora edukacji, pracownicy sektorów infrastruktury krytycznej, transportu publicznego, urzędników bezpośrednio zaangażowanych w zwalczanie epidemii np. pracowników stacji epidemiologiczno-sanitarnych, osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

Etap 3 obejmie przedsiębiorców i pracowników sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz szczepienia powszechne pozostałej części dorosłej populacji.

Gdzie wykonać szczepienia COVID-19 w Nowej Soli?

 • NZOZ Zatorze w Nowej Soli, ul. Wojska Polskiego 43
 • Praktyka Lekarza Rodzinnego Medicus Abramczyk, Baksalary-Patelka, Białowąs w Nowej Soli, ul. Kuśnierska 5
 • NZOZ Zespół Lekarzy Rodzinnych Familia w Nowej Soli, ul. Grobla 14
 • NZOZ Zespół Lekarzy Rodzinnych Familia w Nowej Soli, ul. Piaskowa 1
 • Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych Medyk w Nowej Soli, Muzealna 46
 • Lekarska Spółka Partnerska Bejga, Czernicki, Działa, Wozowczyk, Złotogórska-Lubecka w Nowej Soli, ul. Wojska Polskiego 58
 • Lekarska Spółka Partnerska Bejga, Czernicki, Działa, Wozowczyk, Złotogórska-Lubecka w Nowej Soli, ul. 8 Maja 9
 • Przychodnia Lekarska Zdrowie w Nowej Soli, ul. Kupiecka 1
Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Zapisy na szczepienia ruszą 15 stycznia. Procesu rejestracji można dokonać na kilka sposobów:

 • zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego
 • zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989)
 • zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta

Po rejestracji otrzymamy e-skierowanie, a sam proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepienia COVID-19 w Nowej Soli.

Na szczepienie można będzie się umówić za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie, bezpośrednio w punkcie szczepień lub za pomocą infolinii. Po dokonaniu rezerwacji system wyśle do pacjenta wiadomość SMS z informacją o terminie i miejscu szczepienia. Kolejna wiadomość zostanie wysłana na dzień przed planowaną wizytą. Co ważne, pacjent od razu umawia się na dwie wizyty, celem przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki. Dzień przed drugim terminem ponownie dostanie wiadomość z przypomnieniem.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

Pełna lista punktów w których można wykonać szczepienia przeciw COVID-19 w Lubuskiem znajduje się w portalu rządowym Gov.pl