W Nowej Soli zatrzymano 34-latka poszukiwanego w celu odbycia kary więzienia. Do zatrzymania doszło 6 stycznia na jednej z ulic. Przy poszukiwanym mundurowi ujawnili również narkotyki.

Próbował połknąć narkotyki podczas kontroli. 34-latek był poszukiwany do odbycia kary
34-latek z Nowej Soli, który próbował połknąć narkotyki był poszukiwany do odbycia kary – fot. Policja

W pierwszą środę Nowego Roku policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas patrolu na terenie Nowej Soli, zauważyli mężczyznę, poszukiwanego przez sąd, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie legitymowania 34-latek zaczął zachowywać się bardzo nerwowo i miał nieskoordynowane ruchy.

Próbował połknąć narkotyki

W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął zwitek foliowy z kieszeni, a następnie próbował go połknąć. Na szczęście mundurowi zdołali powstrzymać go od tego desperackiego kroku. Dodatkowo w trakcie czynności, funkcjonariusze ujawnili przy poszukiwanym metamfetaminę i heroinę.

Zobacz:   Był nieuchwytny od 17 lat. Lubuscy "Łowcy głów" dopadli go w Hiszpanii

Podejrzany usłyszał już zarzut. Za posiadanie narkotyków może grozić mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany zostanie odwieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności. Jego pobyt za kratkami może się przedłużyć w związku z przestępstwem narkotykowym.

Pomyśl zanim zaryzykujesz

Dopalacze, narkotyki oraz inne środki odurzające oferowane na czarnym rynku nie są badane. Zażycie takiego specyfiku może doprowadzić do  ciężkiego kalectwa a nawet śmierci. – przypomina mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska z KPP w Nowej Soli.