W Nowej Soli na gorącym uczynku zatrzymano mężczyznę, który włamał się do bitomatu i chciał ukraść pieniądze oraz nośniki pamięci. Patrol nadjechał w samą porę i udaremnił złodziejowi ucieczkę.

Włamanie do bitomatu w Nowej Soli
Kryptowaluta Bitcoin – fot. Pixabay

Włamanie do bitomatu w Nowej Soli miało miejsce w poniedziałek, 22 lutego. Wszystko rozegrało się około 4 nad ranem. Mężczyzna próbował ukraść z pomieszczenia z kryptowalutą pieniądze oraz cenne nośniki pamięci. Zawiadomiony o włamaniu patrol, podjechał na miejsce w ostatnim momencie. Włamywacz zaczął już się oddalać a gdy zauważył nadjeżdżający radiowóz próbował uciekać ze swoim łupem. Policjanci podjęli pieszy pościg za 34-letnim mieszkańcem Nowej Soli, który chwilę wcześniej włamał się do bitomatu.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Policja bada okoliczności tragedii na DK32 pod Zieloną Górą

Włamanie do bitomatu w Nowej Soli. Sprawcę zatrzymano

Mężczyznę udało się zatrzymać i doprowadzić do nowosolskiej komendy gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Skradzione przedmioty udało się odzyskać. Sąd zastosował wobec 34-latka dwumiesięczny areszt. Za włamanie do bitomatu i kradzież grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluty to alternatywny, elektroniczny system finansowy, niezależny od istniejących systemów bankowych i rządowych. Nie mają fizycznej formy w postaci banknotów czy monet a system przechowuje informacje o posiadanych środkach w tzw. elektronicznych portfelach do którego dostęp możliwy jest wyłącznie za pomocą klucza prywatnego. Kryptowaluty można otrzymać od innego uczestnika systemu lub kupić na internetowej giełdzie. Kryptowaluty oficjalnie nie są uznawane za pieniądze ale można nimi płacić za produkty i usługi a także wymieniać je na istniejące oficjalne waluty w podobny sposób jak w internetowym kantorze walutowym.

Zobacz:   Spotkanie marszałek Polak z wiceministrem Budą. Będą pieniądze dla lubuskiego?