Dzięki reakcji mieszkańca Nowej Soli oraz pomocy policjanta, kolejny nietrzeźwy został zatrzymany. Mężczyzna „na podwójnym gazie” i bez uprawnień wiózł 4-letnie dziecko. 35-latek stanie przed sądem.

Bez uprawnień i na podwójnym gazie wiózł 4-letnie dziecko
fot. Policja

Wszystko rozegrało się w sobotę, 6 marca, gdy jadące zygzakiem Volvo przykuło uwagę jednego z mieszkańców Nowej Soli. Widocznie pijany mężczyzna wiózł 4-letnie dziecko oraz dorosłą pasażerkę. Gdy samochód zatrzymał się przed przejściem dla pieszych aby przepuścić przechodniów, mężczyzna wybiegł ze swojego samochodu i zabrał kierowcy kluczyki.

Kierujący stał się agresywny ale w pobliżu przechodził akurat policjant wydziału kryminalnego, który widząc ujęcie obywatelskie natychmiast dołączył do nowosolanina, pomógł obezwładnić i zatrzymał kierowcę.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Ponieważ po przyjeździe policyjnego patrolu 35-latek, który na podwójnym gazie wiózł 4-letnie dziecko, nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pobrano mu krew do badania. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w systemach informatycznych okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę ponieważ nie posiada również uprawnień do kierowania.

35-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.