Prokurator postawił zarzut zabójstwa dla męża zmarłej 65-latki, który podejrzany jest o morderstwo w Kożuchowie do którego doszło w środę, 10 marca.

Morderstwo w Kożuchowie. Zarzut zabójstwa 65-letniej kobiety postawiono mężowi ofiary
fot. Policja.pl

O awanturze domowej i agresywnym zachowaniu jednego z mieszkańców policja została zaalarmowana przez sąsiadów. Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze odkryli w nim zwłoki 65 letniej kobiety. Na miejscu zatrzymano męża ofiary, którego zachowanie wskazywało, że mógł mieć udział w pozbawieniu życia kobiety.

Morderstwo w Kożuchowie: zarzuty dla męża ofiary

Prokurator wraz z medykiem sądowym przeprowadzili na miejscu zdarzenia wstępne oględziny ciała i miejsca zbrodni a dzień później w godzinach popołudniowych przeprowadzono prokuratorską sekcję zwłok.

Zobacz:   Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych

Biegły medyk sądowy w wyniku szczegółowych oględzin stwierdził, że kobieta zmarła najprawdopodobniej w wyniku uduszenia. Od ofiary pobrano materiał biologiczny celem wykonania dalszych szczegółowych badań.

W piątek, 12 marca, prokurator przedstawił 63-letniemu mężowi ofiary zarzut zabójstwa. Przeciwko podejrzanemu o zabójstwo w Kożuchowie mężczyźnie, prokurator skieruje do sądu wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego.