Nowosolscy policjanci po raz kolejny zaangażowali się w pomoc dla chorego Jasia Piórkowskiego. Zorganizowali zbiórkę nakrętek, które trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 4-letniemu chłopcu w walce z chorobą. Funkcjonariusze zachęcają do włączenia się w akcję wszystkich mieszkańców powiatu nowosolskiego.

Pomoc dla chorego Jasia. Pozytywnie nakręceni policjanci zorganizowali zbiórkę nakrętek
fot. policja.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. I tym razem nie obyło się bez reakcji. Gdy dowiedzieli się o zbiórce nakrętek natychmiast wkręcili się w pomoc dla chorego Jasia. 4-letni chłopczyk choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Poważny wypadek na S3. W zdarzeniu między Zieloną Górą a Nową Solą ucierpiało sześcioro dzieci

Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja. Niestety jest ona bardzo kosztowna. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Przyłączamy się również do apelu ”Jasiu, nie oddamy Cię ciemności”.

Pomoc dla chorego Jasia – wkręć się i Ty!

Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą.

📎  Policjanci uratowali sarnę, która utknęła w ogrodzeniu

W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Osoby, które chciałby pomóc proszone są o kontakt z rzecznikiem prasowym nowosolskiej jednostki – sierżant sztabowym Justyną Sęczkowską, tel. 690 106 192. Nakrętki można przynieść do komendy w godzinach 7:00-14:00 od poniedziałku do piątku i przekazać w/w osobie albo pozostawić w recepcji komendy.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz