Nowosolscy funkcjonariusze przyłączyli się do inicjatywy społecznej oGROMna POMOC i zorganizowali zbiórkę zabawek dla dzieci przebywających na oddziale onkologicznym. Podzielmy się tym co mamy, bo pomaganie jest piękne!

oGROMna POMOC. Zbiórka zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego
Logo akcji oGROMna POMOC – fot. KPP w Nowej Soli

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wykazali się wspaniałą inicjatywą i wraz inicjatywą społeczną oGROMna POMOC zorganizowali zbiórkę zabawek dla dzieci z wrocławskiego szpitala onkologicznego. Jak sami mówią chcą, by dzieci przebywające w szpitalu choć przez chwilę zapomniały o codziennych zmaganiach z chorobą, a na ich buziach – pojawił się uśmiech.

Policjanci z Nowej Soli swoim gestem pokazali, że nie tylko podczas służby wykazują się chęcią niesienia pomocy innym, ale także w czasie wolnym nie są obojętni na ludzką krzywdę. To nie pierwszy raz kiedy policjanci z Nowej Soli udzielają się dobroczynnie. Z pewnością ten drobny gest wywoła u dzieci chwilę radości.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

Starajmy się pomagać, jak tylko możemy

Do akcji mogą przyłączyć się wszyscy mieszkańcy powiatu nowosolskiego. Laleczki, samochody, gry, książeczki, puzzle i innego rodzaju zabawki można przynosić do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli do 25 maja, najlepiej w godzinach 7.00 – 14.00 od poniedziałku do piątku. Ze względu na pandemię rzeczy te muszą być nowe i oryginalnie zapakowane. Wszystkie podarunki zostaną przekazane chorym maluchom ze szpitala onkologicznego we Wrocławiu 8 czerwca, aby tak umilić im świętowanie Dnia Dziecka.