Nowosolscy funkcjonariusze przyłączyli się do inicjatywy społecznej oGROMna POMOC i zorganizowali zbiórkę zabawek dla dzieci przebywających na oddziale onkologicznym. Podzielmy się tym co mamy, bo pomaganie jest piękne!

oGROMna POMOC. Zbiórka zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego
Logo akcji oGROMna POMOC – fot. KPP w Nowej Soli

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wykazali się wspaniałą inicjatywą i wraz inicjatywą społeczną oGROMna POMOC zorganizowali zbiórkę zabawek dla dzieci z wrocławskiego szpitala onkologicznego. Jak sami mówią chcą, by dzieci przebywające w szpitalu choć przez chwilę zapomniały o codziennych zmaganiach z chorobą, a na ich buziach – pojawił się uśmiech.

Policjanci z Nowej Soli swoim gestem pokazali, że nie tylko podczas służby wykazują się chęcią niesienia pomocy innym, ale także w czasie wolnym nie są obojętni na ludzką krzywdę. To nie pierwszy raz kiedy policjanci z Nowej Soli udzielają się dobroczynnie. Z pewnością ten drobny gest wywoła u dzieci chwilę radości.

Zobacz:   Bezpłatne badania mammograficzne w Nowej Soli

Starajmy się pomagać, jak tylko możemy

Do akcji mogą przyłączyć się wszyscy mieszkańcy powiatu nowosolskiego. Laleczki, samochody, gry, książeczki, puzzle i innego rodzaju zabawki można przynosić do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli do 25 maja, najlepiej w godzinach 7.00 – 14.00 od poniedziałku do piątku. Ze względu na pandemię rzeczy te muszą być nowe i oryginalnie zapakowane. Wszystkie podarunki zostaną przekazane chorym maluchom ze szpitala onkologicznego we Wrocławiu 8 czerwca, aby tak umilić im świętowanie Dnia Dziecka.