Burmistrz Nowego Miasteczka, Danuta Wojtasik podpisała umowę na nową inwestycję w ramach programu „Lubuska Baza Sportowa”. Wkrótce, za ponad 160 tys. złotych powstanie pierwszy skatepark w Nowym Miasteczku.

Skatepark
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Planowany skatepark w Nowym Miasteczku powstanie na stadionie miejskim, który stanowi centrum sportowe Gminy Nowe Miasteczko. Obecnie w gminie brak takiego obiektu a ze względu na rosnącą popularność tego typu sportów ekstremalnych jest on potrzebny. Skatepark w Nowym Miasteczku będzie przeznaczony szczególnie dla osób poruszających się na hulajnogach, deskorolkach i łyżworolkach.

Na terenie nowego skateparku pojawią się takie urządzenia jak Quarter-Pipe, Fun-Box, Fun-Rump – Minirampa, Rail – poręcz prosta. Przy okazji inwestycji wykonane zostaną chodniki oraz ustawione ławki i kosze na śmieci. Teren zostanie też doświetlony.

Pomysł wybudowania skateparku w Nowym Miasteczku pochodzi od bezpośrednio zainteresowanymi tą inwestycją – nastolatków, którzy nie mieli gdzie doskonalić techniki jazdy na deskorolce, hulajnodze czy łyżworolkach. Pozwoli na stworzenie miejsca, gdzie młodzi ludzie będą mogli wspólnie spędzać wolny czas, realizować swoje zainteresowania i hobby jak i zawierać nowe znajomości i kontakty.

W planach dotyczących funkcjonowania skateparku znajdują się cykliczne spotkania z instruktorem jazdy (3 warsztaty 1-dniowe), oraz dodatkowych zajęć sportowych we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku. Dostęp do wybudowanego skateparku będzie dla użytkowników darmowy.