Do nietypowej interwencji policjantów doszło w centrum Nowej Soli . Jak się okazało, pomocy potrzebowała mała sarenka, która ugrzęzła w ogrodzeniu. Przestraszone zwierzę wydawało przeraźliwe odgłosy ale z pomocą pospieszyli jej nowosolscy policjanci. Uratowali sarnę i przewieźli ją do lasu.

Policjanci uratowali sarnę, która utknęła w ogrodzeniu
fot. KPP w Nowej Soli

Policjantom zdarzają się przeróżne interwencje, a ich pomocy potrzebują nie tylko ludzie. Kiedy zachodzi taka potrzeba, bez wahania ratują także zwierzęta. W sobotę, 3 lipca, około godziny 18 taka nietypowa interwencja policji miała miejsce w Nowej Soli.

Nowa Sól: Policjanci uratowali sarnę, która utknęła w ogrodzeniu

Funkcjonariusze otrzymali od nastolatków sygnał o błąkającej się w centrum miasta małej sarence. Wystraszone i zdezorientowane zwierzę, zaklinowało się między metalowymi elementami ogrodzenia i wydawało przeraźliwe odgłosy. Sarna nie miała widocznych obrażeń, ale widać było, że obecność ludzi jest dla niej bardzo stresująca. Policjanci uwolnili sarenkę, zaopiekowali się nią i umieścili w radiowozie. Zwierzę zostało przewiezione do lasu, gdzie wypuszczono je na wolność.