Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami tożsamości.

Zmiana tożsamości nie umknęła uwadze pograniczników
Podrobiony belgijski dowód osobisty – fot. Straż Graniczna

We wtorek 3 sierpnia podczas realizacji zadań służbowych mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku kontrolowali dokumenty podróżnych autokaru kursującego na międzynarodowych trasach.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Świecko: Zmiana tożsamości nie umknęła uwadze pograniczników

Podczas kontroli dokumentów jednego z pasażerów, okazało się, że dokument który okazał funkcjonariuszom Straży Granicznej jest podrobionym na wzór oryginalnego. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami młody mężczyzna – jak się następnie okazało – obywatel Konga przyznał się, że podrobiony belgijski dowód osobisty z jego wizerunkiem kupił na czarnym rynku, by móc swobodnie podróżować po krajach Unii Europejskiej.

Zobacz:   Mężczyzna poszukiwany ENA i 4 listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze Straży Granicznej realizują dalsze czynności w tej sprawie.

Do podobnej sytuacji doszło kilka godzin wcześniej na budowie w centrum Słubic. Funkcjonariusze prowadząc kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców wylegitymowali jednego z pracujących tam mężczyzn. Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze stwierdzili, że obywatel Mołdawii okazał podrobiony rumuński dowód osobisty.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz