Pościg w Słubicach: Funkcjonariusze ze wspólnej polsko-niemieckiej placówki w Świecku odzyskali skradzione w Niemczech Audi warte 85 tysięcy złotych.

Pościg w Słubicach za skradzionym w Niemczech Audi
fot. Straż Graniczna

Do pościgu w Słubicach doszło w czwartek, 5 sierpnia, tuż przed godziną 22 gdy funkcjonariusze ze wspólnej polsko-niemieckiej placówki w Świecku wytypowali do kontroli Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych. Patrol przystąpił do zatrzymania pojazdu ale kierowca nie zareagował na sygnały i znacznie przyspieszył.

Podczas pościgu funkcjonariusze zweryfikowali w poszukiwawczych bazach danych numery rejestracyjne pojazdu i ustalili, że należą one do zupełnie innego samochodu. Kierowca łamiąc przepisy drogowe usiłował zgubić patrol i wjechał ze znaczną prędkością do Kunowic. Tam porzucił skradzione na terenie Niemiec Audi i uciekł do pobliskiego lasu.

Zobacz:   Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku działa już 15 lat

Pościg w Słubicach: Polsko-niemiecki patrol odzyskał skradzione w Niemczech Audi

W Słubicach odzyskano pochodzące z kradzieży auto. Nagranie z pościgu – wideo: YouTube/Straż Graniczna

Samochód został zabezpieczony a w jego bagażniku znaleziono oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne. Po nawiązaniu kontaktu z właścicielem, potwierdził on kradzież auta spod jego domu w Berlinie. Poszukiwania sprawcy kradzieży nadal trwają, czynnościw tej sprawie prowadzi słubicka policja.