Słubiccy strażacy z Komendy Powiatowej PSP wzięli udział w Zbiórce krwi dla dzieci Moto Krew w Słubicach, zorganizowanej przez Klub Motocyklowy Nine Six MC Poland przy współpracy lokalnych urzędów, instytucji i przedsiębiorców.

Moto Krew w Słubicach: Strażacy promowali bezpieczeństwo
fot. KP PSP w Słubicach/Portal Gov.pl

Z okazji tego wydarzenia, słubiccy strażacy przygotowali pokaz z zakresu ratownictwa technicznego składający się z przedstawienia procedur i metod udzielania pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych, w tym również poszkodowanym motocyklistom. Następnie zaprezentowano techniki wykonywania dostępu i ewakuacji osób poszkodowanych z wraku pojazdu. Każdy kto odwiedził Komendę miał również możliwość zapoznania się ze sprzętem ratowniczym wykorzystywanym przez strażaków.

Zobacz:   Białorusin podejrzany o kradzież terenówki zatrzymany po pościgu przez Straż Graniczną

Moto Krew w Słubicach: Strażacy promowali bezpieczeństwo

Ponadto strażacy ze Słubic przygotowali stoisko promujące zasady bezpieczeństwa, w tym w szczególności w ramach akcji Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa i Szczepimy się z OSP. Na stoisku każdy chętny mógł przejść, prowadzony na fantomie, instruktaż prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każde dziecko, które sprawdziło swych sił w tym zakresie otrzymało pamiątkowy medal.