21-latek jadący kradzionym kamperem na polskich numerach rejestracyjnych został zatrzymany na autostradzie A2 przez Straż Graniczną ze Świecka.

Jechał kradzionym kamperem. Wpadł podczas kontroli na A2
fot. Straż Graniczna

Kierowcą wytypowanego do kontroli na A2 kampera Forester okazał się 21-letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów należących do samochodu a auto miało uszkodzoną obudowę gniazda do podłączenia komputera. 21-letni głogowianin kierujący kradzionym kamperem przyznał się, że auto zostało mu przekazane w Niemczech i miał je jedynie dostarczyć we wskazane miejsce w Polsce.

Podczas sprawdzania samochodu w policyjnych bazach pogranicznicy ustalili, że zaledwie kilka godzin wcześniej została zgłoszona kradzież pojazdu. Auto o wartości 160 tys. złotych zostało zabezpieczone a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi słubicka policja.

Zobacz:   Policja w Skwierzynie odzyskała skradzione motocykle warte 200 tysięcy złotych

To już 30 odzyskany przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku kradziony samochód. Dodatkowo odzyskali jeszcze dwa kradzione motocykle. Wartość pojazdów to blisko 3,5 miliona złotych.