33-letni obywatel Niemiec, który pędził lubuskim odcinkiem autostrady A2 241 km/h przekonał się, że w Polsce obowązuje już nowy taryfikator mandatów. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.

Niemiec, który pędził 241 km/h poznał nowy taryfikator mandatów. Dostał 2,5 tys. zł
fot. Lubuska Policja

Do zatrzymania drogowego pirata na autostradzie A2 w rejonie Rzepina doszło w środę, 5 stycznia. Pędzące w kierunku Poznania Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych zauważył patrol w nieoznakowanym radiowozie. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 100 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą siedział 33-letni obywatel Niemiec. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Zobacz:   Inspektorzy ITD wstrzymali nielegalny przewóz kabotażowy na autostradzie A2 koło Rzepina

Od 1 stycznia pokora wśród kierowców uległa znacznej zmianie. To za sprawą rozporządzenia zmieniającego wysokość grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Nowy taryfikator mandatów daje policjantom proporcjonalne narzędzie do walki z drogowym piractwem. Przekroczenie prędkości o 71 km/h spotka się  karą finansową sięgającą 2500 złotych, a grzywna nałożona przez sąd może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Nowe przepisy na własnej skórze odczuło w lubuskiem już kilkudziesięciu kierowców.