Wszystkie Panie między 50. a 69. rokiem życia będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne w Rzepinie 20 lipca 2022 roku. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w Rzepinie
fot. Pexels

Bezpłatne badania mammograficzne w Rzepinie 20 lipca 2022 roku będą refundowane przez NFZ. Mogą z niego skorzystać Panie, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały go w ramach programu profilaktyki raka piersi lub są w grupie ryzyka i poprzednium roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Specjalny Mammobus w Rzepinie będzie w tym dniu gościł w godzinach 8-16 przy Remizie Strażackiej na ul. Ośniańskiej 4.

Dlaczego warto robić badanie?

Mammografia to obecnie najskuteczniejsza metoda diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie.

Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Stała kontrola piersi daje naprawdę dużą szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania oszczędzającego leczenia.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 68 414 14 11. Rejestracji na bezpłatne badania mammograficzne w Rzepinie można dokonać również online poprzez stronę internetową diagnostyk.pl. Badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne.