Mundurowi z Rzepina podjęli pości za pasażerem zatrzymanego do kontroli drogowej pojazdu. Mężczyzna w trakcie ucieczki rozpylał na policjantów gaz łzawiący. 31-latek okazał się być poszukiwany, a w trakcie kontroli osobistej ujawniono przy nim narkotyki.

Rozpylał na policjantów gaz łzawiący. Poszukiwany 31-latek wpadł podczas kontroli drogowej
fot. Lubuska Policja

Poszukiwany 31-latek został zatrzymany w poniedziałek, 19 września w gminie Rzepin, po tym jak policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym jechał jako pasażer. Mężczyzna wybiegł i zaczął uciekać. 31-latek w trakcie ucieczki rozpyłał na policjantów gaz łzawiący.

Okazało się, że jego ucieczka miała kilka motywów. Jednym z nich było uniknięcie kary pozbawienia wolności, a kolejnym narkotyki – mężczyzna bowiem posiadał przy sobie amfetaminę. To jednak nie wszystko. Policjanci z Rzepina ustalili, że 31-latek może odpowiadać za co najmniej dwie kradzieże, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy.

Zobacz:   Pijany 31-latek na niesprawny motorowerze - okazało się, że jest poszukiwany

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, posiadania substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz co najmniej dwa zarzuty kradzieży. Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem i grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.