W Słubicach zatrzymano mężczyznę, który sprzedawał podrobione perfumy i zegarki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towary, które już nie trafią na rynek, a mężczyzna stanie przed sądem.

Sprzedawał w Słubicach podrobione perfumy i zegarki
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja

Sprawa została wykryta dzięki zgłoszeniu od obywatela, który zauważył podejrzane zachowanie handlarza w rejonie stacji benzynowej. Dzięki szybkiej reakcji słubickiej policji, kolejne podrabiane produkty nie trafią do obrotu handlowego i nie narażą innych konsumentów na straty. Za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi handlarzowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Słubice: sprzedawał podrobione perfumy i zegarki. Odpowie przed sądem

Podrobione produkty są nie tylko nielegalne, ale również mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Dlatego ważne jest, aby uważnie sprawdzać pochodzenie i autentyczność towarów, które kupujemy. W przypadku podejrzenia, że dany towar jest podrabiany, warto zwrócić się o pomoc do policji lub innych władz, które zajmują się zwalczaniem przestępstw związanych z naruszaniem praw własności intelektualnej.