Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Słubicach podjęli pościg po próbie zatrzymania kierowcy VW Passat w miejscowości Sułów. Kierowca nie miał jednak zamiaru się zatrzymać i zaczął uciekać, przyspieszając w kierunku policjantów i próbując ich potrącić. Padły strzały ostrzegawcze, ale kierowca kontynuował swoją brawurową ucieczkę.

Sułowo, Drzecin: Pościg i obława za 29-latkiem, który próbował potrącić policjantów - padły strzały
fot. Lubuska Policja

Ten dramatyczny pościg w Sułowie i Drzecinie rozegrał się w czwartek, 23 marca. Na widok umundurowanego policjanta, który próbował zatrzymać pojazd do kontroli w miejscowości Sułów, kierowca przyspieszył w jego kierunku próbując potrącić funkcjonariusza. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg, dając kolejno sygnały polecające zatrzymanie pojazdu, jednak pirat drogowy, kontynuował swą brawurową jazdę.

Zobacz:   Wypadek w Nowym Miasteczku: Samochód wypadł z drogi i dachował, kierowca ukrył się w pokrzywach

W miejscowości Drzecin postanowił jechać z impetem wprost w oznakowany radiowóz. W tym momencie interweniująca policjantka oddała trzy strzały ostrzegawcze z broni służbowej, jednak 29-latek postanowił kontynuować ucieczkę, porzucając następnie pojazd nieopodal miejscowości Radówek.

Mężczyzna, który został zatrzymany kilka godzin później, miał kilka powodów do ucieczki. Jak ustalono, miał wydany przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 10 lat oraz posiadał narkotyki. Ponadto, popełnił szereg przestępstw, w tym czynną napaść na funkcjonariusza policji oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.

Zobacz:   Nie kupił jej alkoholu, z zemsty zgłosiła pobicie. Interwencja skończyła się zatrzymaniem mężczyzny z narkotykami

Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności za swoje przestępstwa.

Komentarze