Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku przeprowadzili skuteczną akcję przeciwdziałania nielegalnej migracji. Zatrzymali oni czterech Irańczyków, którzy mieli nadzieję na szybkie i niezauważone przekroczenie polsko-niemieckiej granicy. Pomagał im w tym procederze obywatel Rumunii. Nielegalni migranci wpadli bo ten spowodował kolizję drogową w pobliżu mostu granicznego.

Nielegalni migranci wpadli powodując kolizję tuż przy moście granicznym
Kontrola dokumentów. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Straż Graniczna

Wtorkowa kontrola drogowa miała na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji. W trakcie kontroli, funkcjonariusze zauważyli kierowcę samochodu osobowego, który spowodował kolizję drogową z innym pojazdem. Okazało się, że sprawcą kolizji był 44-letni Rumun, który udzielał pomocy czterem Irańczykom w przekroczeniu polsko-niemieckiej granicy. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski oraz do przekraczania granicy państwowej.

Zobacz:   Próbowali przewieźć 38 migrantów przez granicę - upchnęli ich w czterech samochodach

Świecko: Nielegalni migranci wpadli powodując kolizję tuż przy moście granicznym

Cudzoziemcy zostali zatrzymani za usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec bez wymaganych dokumentów. Wobec zatrzymanych Irańczyków wszczęte zostały postępowania w sprawie zobowiązania do wyjazdu z Polski. Cudzoziemcy zostali umieszczeni w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Obywatel Rumunii został zatrzymany za udzielenie pomocy czterem migrantom w usiłowaniu przekroczenia granicy państwowej z Polski do Niemiec. Wobec niego Sąd Rejonowy w Słubicach wydał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami.

Zobacz:   Kolejna grupa migrantów zatrzymana w drodze do punktu przerzutowego na granicy

Działania Straży Granicznej pokazują, jak skutecznie można przeciwdziałać nielegalnej migracji. Kontrole graniczne są niezbędne w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa i obywateli. Warto docenić pracę funkcjonariuszy, którzy codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo.

Komentarze