Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku przeprowadzili udaną akcję zatrzymania skradzionego w Niemczech Volkswagena – California Beach. Pościg za pojazdem zakończył się w lesie, gdzie kierowca stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Niestety, pomimo intensywnych poszukiwań, uciekinierowi udało się zbiec.

Pościg za kradzionym Volkswagenem. Kierowca rozbił auto o drzewo ale zdołał uciec
Pościg za kradzionym Volkswagenem. Kierowca rozbił auto o drzewo ale zdołał uciec – fot. Straż Graniczna

Do pościgu za kradzionym samochodem doszło w środę, 26 kwietnia. Funkcjonariusze Straży Granicznej  ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku na terenie Słubic wytypowali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen – California Beach, na niemieckich numerach rejestracyjnych. Mimo dawanych kierowcy sygnałów do zatrzymania, nie zastosował się do wydawanych poleceń i z bardzo dużą prędkością odjechał.

Zobacz:   Nielegalni migranci z Afganistanu dojechali tylko do mostu granicznego - ich podróż na zachód przerwała Straż Graniczna

Słubice: Pościg za kradzionym Volkswagenem – kierowca uciekł

Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym pojazdem. W pewnym momencie z dużą prędkością zjechał w leśną drogę, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Kierowca ściganego pojazdu natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia, w głąb lasu. Przeszukanie kompleksu leśnego nie przyniosło jednak spodziewanych rezultatów i mężczyzny nie odnaleziono.

Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że ma on podrobione, niemieckie tablice rejestracyjne, a na terenie Niemiec był zgłoszony jako utracony. Auto o szacunkowej wartości 250 tysięcy złotych zostało zatrzymane i zabezpieczone na parkingu strzeżonym, a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Komentarze