Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku przeprowadzili skuteczną akcję, zatrzymując aż trzy poszukiwane pojazdy.

Poszukiwane pojazdy zatrzymane przez SG
fot. Straż Graniczna

W trakcie kontroli drogowej na niemieckiej stronie granicy zatrzymano dwa samochody na niemieckich numerach rejestracyjnych, którymi podróżowali Polacy w wieku 27 oraz 40 lat. Kierowcy nie posiadali żadnych dokumentów samochodów, co natychmiast wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, że pojazdy mogą pochodzić z kradzieży. Prowadząc dalsze czynności kontrolne, ustalono, że pojazdy figurowały jako utracone na terenie Niemiec. W jednym z pojazdów zauważono uszkodzony zamek drzwi od strony kierowcy, a w drugim – ślady włamania do stacyjki. Kierowców i pojazdy zatrzymano, a dalsze postępowanie prowadzą niemieccy policjanci.

Zobacz:   Inspektorzy ITD wstrzymali nielegalny przewóz kabotażowy na autostradzie A2 koło Rzepina

Tego samego dnia, funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, na stacji paliw w Słubicach, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Toyota na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu był 58-letni Polak. Funkcjonariusze SG sprawdzili w systemach, że samochód figuruje jako podlegający zatrzymaniu, utracony na terytorium Polski. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, kierowcę zatrzymano. Okazało się, że Toyota należy do niego, ale przestał on spłacać raty leasingowe za pojazd. Wartość auta oszacowano na 40 tysięcy złotych i zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Dalsze postępowanie prowadzi słubicka policja.

Komentarze