Nadleśnictwo Rzepin informuje o planowanej akcji chemicznego ograniczania liczebności chrabąszczy, która ma zostać przeprowadzona na terenie gminy Słubice w dniach od 8 do 20 maja. W związku z tym wprowadzony zostanie okresowy zakaz wstępu do lasów.

Rzepin: Zakaz wstępu do lasu. Leśnicy prowadzą opryski - środki są szkodliwe dla ludzi
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Zabiegi agrolotnicze na terenie Nadleśnictwa Rzepin, mają na celu ochronę drzewostanu przed szkodliwymi owadami i zostaną przeprowadzone w ciągu jednego dnia, w bezdeszczową i bezwietrzną pogodę, w godzinach rannych lub wieczornych w okresie między 8 a 20 maja.

Zabieg chemicznego ograniczania liczebności chrabąszczy obejmie obszar o powierzchni 151 ha w obrębie leśnym Słubice, Leśnictwo Bukowiec oraz na południe od miejscowości Słubice. Na obszarze objętym planowanymi opryskami w dniach 8-20 maja 2023 roku obowiązuje okresowy zakaz wstępu do lasu. Na granicach obszaru objętego zakazem wstępu umieszczone zostaną znaki informacyjne. Leśnicy podkreślają jednak, że termin ten może ulec zmianie.

Rzepin: Okresowy zakaz wstępu do lasu. Środki użyte do oprysków są szkodliwe dla ludzi

W ramach akcji zostaną wykorzystane dwa środki chemiczne: Mospilan 20 SP w stężeniu 0,4 kg/ha oraz Ikar 95 EC w dawce 1,0 l /ha. Środki te są szkodliwe i toksyczne dla ludzi i dla organizmów wodnych. Szczegółowe informacje dotyczące zabiegu i stosowanych środków chemicznych można znaleźć na stronie internetowej nadleśnictwa.

Komentarze