Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku ujawnili kolejny skradziony samochód. Tym razem był to luksusowy Mercedes Vito, którego wartość szacowana jest na około 80 tysięcy złotych. Auto zostało odnalezione na jednym ze słubickich parkingów.

Pogranicznicy ze Świecka ujawnili kolejny skradziony samochód - stał na parkingu w Słubicach
fot. Straż Graniczna

Skradziony samochód został odnaleziony na jednym ze słubickich parkingów bez założonych tablic rejestracyjnych. Podczas kontroli pojazdu, funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że samochód ten mógł pochodzić z kradzieży. W związku z tym, dokonali sprawdzenia w dostępnych systemach informatycznych i okazało się, że ich podejrzenia były słuszne – Mercedes figurował w bazach danych jako skradziony w stolicy Niemiec już od kwietnia 2023 roku.

Zobacz:   „Mamo ten Pan kradnie!” - dziecko nakryło złodzieja, mama go zatrzymała

Słubice: Skradziony samochód na jednym z parkingów

W trakcie oględzin samochodu, w bagażniku ujawniono oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne należące do tego auta. Auto zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy i odholowane na parking strzeżony.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą słubiccy policjanci. Ich zadaniem będzie ustalenie, kto miał w posiadaniu skradziony pojazd.

Komentarze