W niedzielę, 14 maja, na placu Bohaterów w Słubicach odbędzie się Piknik Funduszy Europejskich. To już 10. edycja wydarzenia, podczas którego można zobaczyć, jak unijne fundusze wpłynęły na rozwój województwa lubuskiego. Piknik potrwa od 11:30 do 16:30 i z pewnością dostarczy wiele atrakcji dla uczestników w każdym wieku.

Piknik Funduszy Europejskich w Słubicach
fot. UMWL

Piknik Funduszy Europejskich w Słubicach – Strefa Funduszy Europejskich

W Strefie Funduszy Europejskich będzie można wziąć udział w różnych grach edukacyjnych, skorzystać z mobilnego parku linowego, spróbować swoich sił na energorowerze, zmierzyć swoją reakcję przy pomocy refleksomierza, a także zrelaksować się w strefie relaksu. Do tego wszystkiego będzie można skosztować kawy w barze oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotolustrze.

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

Słubice: Strefa Zdrowia na Pikniku Funduszy Europejskich

Dla osób dbających o swoje zdrowie przygotowano specjalną Strefę Zdrowia. Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu będzie oferował badanie PEF – czyli badanie szczytowego natężenia przepływu powietrza przez drogi oddechowe, a także informacje w zakresie polisomnografii, czyli bezdechu sennego. SP ZOZ „Przychodnia Dworcowa” w Gorzowie Wlkp. przeprowadzi badanie ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru, a Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp. wykona pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu lipidów oraz przeprowadzi analizę składu ciała przy użyciu urządzenia Tanita. NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach natomiast zorganizuje warsztaty pierwszej pomocy, pomiary cukru i ciśnienia oraz promować będzie projekt Sprawni w pracy, sprawni w życiu – bezpłatna rehabilitacja w szpitalu dla mieszkańców. Departament Ochrony Zdrowia UMWL z kolei zachęcać będzie do profilaktyki nowotworów złośliwych szyjki macicy i piersi, promować Centrum Zdrowia Matki i Dziecka oraz wsparcie budowy Lubuskiego Centrum Onkologii.

Zobacz:   W Zielonej Górze szybko zaoszczędzimy na wkład własny! 

Piknik Funduszy Europejskich to doskonała okazja, aby spędzić niedzielę w miłej atmosferze i jednocześnie poznać różnorodne projekty finansowane ze środków unijnych. Każdy znajdzie coś dla siebie, a ciekawe atrakcje i możliwość poznania nowych ludzi z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.