Niebezpieczne potrącenie na przejściu dla pieszych w Słubicach miało miejsce wczoraj. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Groźne potrącenie na przejściu dla pieszych w Słubicach. Mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR
Potrącenie na przejściu dla pieszych w Słubicach, 22 maja 2023 – fot. KPP w Słubicach

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 maja, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i 1 Maja w Słubicach. Mężczyzna, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych, został potrącony przez 48-letnią kierującą samochodem marki Honda. W wyniku wypadku doznał poważnych obrażeń ciała, które wymagały natychmiastowej interwencji medycznej.

Słubice: potrącenie na przejściu dla pieszych

Po wezwaniu pomocy, na miejsce przybył helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala. Szybka reakcja ratowników oraz możliwość korzystania z śmigłowca znacznie przyspieszyły dostęp do niezbędnej opieki medycznej dla poszkodowanego mężczyzny.

Zobacz:   Potrącenia na przejściach w Zielonej Górze i Sulechowie. Policja apeluje o zwiększenie ostrożności

Policjanci ze słubickiej komendy natychmiast zabezpieczyli teren zdarzenia i rozpoczęli szczegółowe badanie przebiegu wypadku drogowego. Celem śledztwa jest ustalenie wszystkich okoliczności, które doprowadziły do zdarzenia. Policja zbiera świadectwa świadków, analizuje dane z rejestratorów pojazdów oraz przeprowadza oględziny miejsca zdarzenia, aby w pełni zrozumieć przebieg i przyczyny wypadku.