Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Kopernika, która jest jedną z głównych arterii miasta. Od 14 czerwca skrzyżowanie z ulicą Chopina zostało całkowicie zamknięte dla ruchu. W związku z tym, w tej części miasta wprowadzona została zmiana organizacji ruchu i wyznaczono objazdy, którymi kierowcy będą musieli się poruszać przez najbliższe dwa miesiące. Włodzarze miasta apelują o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi na drodze.

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kopernika i Chopina w Słubicach. Kiedy skończą się utrudnienia?
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Przebudowa ulicy Kopernika została podzielona na dwa etapy ze względu na ogromny zakres inwestycji. W pierwszym etapie skupiono się na remoncie 400-metrowego odcinka ulicy wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Mickiewicza. Prace objęły gruntowny remont kanalizacji deszczowej, przebudowę chodników, parkingów oraz zjazdów na posesje. Dodatkowo, wzdłuż drogi zostały zamontowane nowe latarnie oświetleniowe.

Zobacz:   Kiedy będzie gotowa autostrada A18? GDDKiA podała termin

Całkowity koszt pierwszego etapu wyniósł około 5 milionów złotych, z czego ponad 2,2 miliona złotych udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To istotne dofinansowanie pozwoliło na przeprowadzenie gruntownej modernizacji tej części ulicy.

Słubice: Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kopernika i Chopina

Teraz nadszedł czas na drugi etap modernizacji ulicy Kopernika, także tu otrzymano wsparcie finansowe ze strony rządu. Tym razem gmina otrzymała ponad 4,7 miliona złotych dofinansowania, a dodatkowe 2 miliony złotych zostały przeznaczone z własnego budżetu. Planowane prace na tym odcinku mają potrwać do końca roku, ale wykonawca zapowiada, że zamierza je zakończyć już jesienią.

Zobacz:   Przebudowa Żelaznej w Żaganiu idzie pełną parą

Modernizacja ulicy Kopernika ma na celu poprawę infrastruktury drogowej oraz warunków jazdy dla mieszkańców miasta. Po zakończeniu wszystkich prac, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnej, bezpiecznej i funkcjonalnej ulicy, dostosowanej do potrzeb dzisiejszego ruchu drogowego.

Bieżące informacje dotyczące postępów prac na ulicy Kopernika można śledzić na stronie internetowej gminy oraz lokalnych mediach.

Komentarze