Do 27 czerwca 2023 roku przedłużono termin składania wniosków o zakup preferencyjny węgla w Gminie Ośno Lubuskie. Gmina informuje, że nadal istnieje możliwość złożenia wniosków, jednak oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Gmina Ośno Lubuskie wciąż przyjmuje wnioski o zakup preferencyjny węgla. Nabór przedłużono do 27 czerwca
fot. Pixabay

Program zakupu preferencyjnego węgla cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy korzystają z tego paliwa do ogrzewania swoich domów. Gmina Ośno Lubuskie zdecydowała się przedłużyć termin składania wniosków, aby umożliwić jak największej liczbie osób skorzystanie z tej okazji.

Zakup preferencyjny węgla w Gminie Ośno Lubuskie – wnioski można składać do 27 czerwca

Jedną z istotnych zmian w procesie składania wniosków jest możliwość aplikowania również dla mieszkańców gmin sąsiednich. Wnioskodawcy z innych gmin muszą dołączyć do swojego wniosku zaświadczenie ze swojej gminy, potwierdzające, że są uprawnionymi podmiotami do nabycia węgla w ramach tego programu. Ta zmiana ma na celu rozszerzenie dostępności preferencyjnej ceny węgla na obszarze sąsiednich miejscowości i zapewnienie równej szansy dla wszystkich zainteresowanych.

Aby złożyć wniosek, należy udać się do Ośrodka Pomocy Społecznej, który jest odpowiedzialny za przyjmowanie dokumentów. Warto pamiętać, że decydujący czynnik to wyczerpanie zapasów, dlatego im wcześniej wniosek zostanie złożony, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania preferencyjnej ceny węgla.

Program zakupu preferencyjnego węgla ma na celu wsparcie osób, których nie stać na zakup tego paliwa po regularnych, rynkowych cenach. Gminy oferując węgiel w niższej cenie, dają możliwość ogrzewania domów w okresie zimowym dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Mieszkańcy zainteresowani zakupem powinni jak najszybciej złożyć wnioski, aby zapewnić sobie dostęp do węgla w preferencyjnej cenie. Przesunięcie terminu naboru daje dodatkową szansę tym, którzy jeszcze się nie zdecydowali, lecz są uprawnionymi beneficjentami programu.

Komentarze