Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk, podpisał Program inwestycji, który umożliwi rozpoczęcie prac nad dokumentacją projektową dla obwodnicy planowanej w ciągu drogi krajowej nr 31. Obwodnica Słubic ma na celu wydzielenie ruchu tranzytowego z centrum Słubic i Drzecina. Na spotkaniu Wojewody Lubuskiego z ministrem Adamczykiem, podjęto decyzje dotyczące rozpoczęcia prac przygotowawczych związanych z budową długo oczekiwanej trasy.

Obwodnica Słubic staje się rzeczywistością - jest podpis ministra, wkrótce ruszą prace przygotowawcze
fot. LUW/Gov.pl

Realizacja tej inwestycji stanie się możliwa dzięki porozumieniu między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a Gminą Słubice, która zobowiązała się do sfinansowania prac przygotowawczych z własnego budżetu. Na obecnym etapie przewiduje się opracowanie dokumentacji projektowej oraz materiałów do decyzji środowiskowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie odpowiedzialna za przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji oraz nadzór nad pracami.

Zobacz:   Spotkanie dla przedsiębiorców z przedstawicielem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Obwodnica Słubic zostanie zbudowana jako jednojezdniowa droga o dwóch pasach ruchu i długości około 10 kilometrów. Będzie to trasa klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym), przystosowana do obciążeń 11,5 tona na oś. Ta nowa infrastruktura komunikacyjna przyczyni się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej miasta i poszerzy możliwości rozwojowe Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Rozpoczęcie prac przy budowie obwodnicy Słubic to istotne wydarzenie dla regionu i mieszkańców, którzy od dawna oczekiwali na poprawę infrastruktury drogowej. Inwestycja związana z obwodnicą Słubic ujęta była na liście rezerwowej Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Obok innych planowanych inwestycji, takich jak obwodnica Strzelec Krajeńskich i Krosna Odrzańskiego, jest to jedna z najważniejszych inwestycji planowanych na pograniczu polsko-niemieckim – powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. 

Komentarze