Kryminalni ze Słubic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów na terenie miasta. 32-latek w wyniku swoją działalnością spowodował straty na łączną kwotę blisko sześciu tysięcy złotych. Udowodniono mu popełnienie co najmniej pięć tego typu przestępstw. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży – za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

koniec kradzieży
fot. Policja.pl

W połowie kwietnia 2020r. do słubickiej komendy zaczęły napływać informacje o kradzieżach rowerów. Sposób działania przestępcy za każdym razem był podobny. Sprawca wchodził do klatek schodowych i kradł pozostawione tam jednoślady.

Policjanci podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, kto stoi za kradzieżami. Podejrzewany mężczyzna wpadł w ręce policjantów w  poniedziałek, 11 maja. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Słubic.

Zobacz:   Zatrzymano sprawcę serii włamań do parafii w Iłowej

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy pięciu zarzutów popełnienia przestępstwa kradzieży. Mężczyzna działał w warunkach recydywy tzn. powrotu do przestępstwa. Grozi mu za to zwiększony wymiar kary. 32-latek w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za kradzież odpowie przed sądem.

Część skradzionego mienia udało się odzyskać.